21. júla 2024

Bože, reaguješ?

Živé a účinné je Božie slovo, rozsudzuje myšlienky a úmysly srdca. Hebr 4,12

Tento verš bol alelujovým veršom dnešného dňa a pravdupovediac ma veľmi zaujal. Vynorila sa mi v hlave situácia, ktorú si možno zažil už aj ty.

Máš pred sebou ťažké rozhodnutie alebo jednoducho chaos v hlave a netušíš ,ako bratia česi hovoria „kudy – kam“. Náhodne si otvoríš Sv. písmo a hľadáš odpovede. Prečítaš si náhodne otvorenú pasáž a nič, prečítaš druhýkrát, stále nič. Modlíš sa k Duchu Svätému… Nejaké myšlienky sa síce vynoria, ale furt tam nie je to, čo hľadáš. Tak, čo spravíš… Joj, to takú divnú pasáž som otvoril, skúsim ešte raz. (Verím, že v tomto nie som sama J ) Ale ani druhá pasáž nejako „nefunguje“. Písmo zatvoríš so smútkom a ešte väčším zmätkom. V hlave si hovoríš: Pane Bože, šak teraz ťa potrebujem, a ty nič. Háló ?? Reaguj. Prosím ťa, povedz mi dačo!

Poznáš túto situáciu? Pozri sa hore na verš žalmu, trochu si to celé protirečí však? Ja viem. Ale vidíš tam niekde napísané, že Božie slovo je živé s okamžitým účinkom? Bohužiaľ, Božie slovo nie je teraflu… Niekedy  …  naše srdce, myseľ a vôľa potrebujú  čas na spracovanie informácií, ktorými na nás Boh reagoval. A ver mi, že to urobil. Je to ako, keď ti učiteľ odpovie na otázku k učivu, ale tebe jej plný význam „dojde“ niekedy až na písomke.

Neboj sa, keď sa ti niekedy zdá, že ťa Boh nepočuje alebo máš pocit, že tá Biblia sa nejako pokazila. Vtedy len neprestaň veriť a vedz, že keď príde správny čas urobiť rozhodnutie, Boh ti pomôže a v pravý čas zrazu všetko bude dávať zmysel.

Veľa dôvery v Božie načasovanie vám prajem ;)